Volvo

Volvo Cars podejmuje współpracę z amerykańską Audyssey Labs

Volvo Cars pragnąc oferować wysoką jakość dźwięku w oferowanych przez siebie samochodach stale rozwija własne systemy nagłośnienia. Marka współpracuje w tym zakresie z najlepszymi firmami w przemyśle audio, takimi jak Dolby, Dynaudio, Alpine oraz Bang & Olufsen. Teraz do tej listy partnerów dołączyła amerykańska firmę Audyssey Labs, której unikalna technologia ? MultEQ ? pozwala na zniwelowanie zniekształceń dźwięku w zamkniętej przestrzeni kabiny samochodu.

Akustyczne wyzwania

Dźwięk jest na różne sposoby pochłaniany i odbijany, w zależności od rozmiaru pomieszczenia, jego wyposażenia, materiału i faktury ścian oraz położenia odtwarzacza, co w każdym przypadku zniekształca dźwięk i zmniejsza przyjemność płynącą ze słuchania.

System MultEQ to efekt wieloletnich badań zmierzających do rozwiązania problemu zakłóceń w odbiorze dźwięku w samochodzie. MultEQ likwiduje zniekształcenia audio poprzez korekcję tonalną, dostosowanie reprodukcji dźwięku do specyficznej akustyki kabiny pojazdu. Mając do dyspozycji MultEQ, właściciel samochodu Volvo zyskuje bardziej zrównoważony i przestrzenny dźwięk, nie zniekształcony przez położenie odtwarzacza, głośników i załamania powierzchni.

„Cieszymy się mogąc współpracować z Volvo i wspomagać naszą technologią ich systemy audio? – mówi Chris Kyriakakis, profesor inżynierii dźwięku na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, a zarazem główny technolog w Audyssey Labs. Najbliższym celem współpracy Volvo i Audyssey Labs będzie wykorzystanie systemu MultEQ do zapewnienia optymalnego odbioru audio we wnętrzach różnych modeli Volvo.

?Po raz pierwszy technologia Audyssey zostanie wykorzystana na każdym etapie opracowywania samochodowego systemu audio? – mówi Lex Kerssemakers, wiceprezes Volvo Cars ds. marki, strategii biznesowej i strategii produktów. Za kilka lat systemy nagłośnienia nowej generacji będą już montowane w samochodach Volvo jako element standardowego wyposażenia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy