Motoryzacja

Konkurs „Ktoś na Ciebie czeka” rozstrzygnięty

Finał drugiego konkursu na najbezpieczniejszego kierowcę Cadbury Wedel odbył się 14 września na terenie autodromu Polskiego Związku Automobilowego w Sochaczewie, koło Warszawy. Impreza pod hasłem ?Ktoś na Ciebie czeka? zorganizowana została we współpracy z ING Car Lease ? firmą zarządzającą flotą Cadbury Wedel.

W finale konkursu znalazło się jedenastu kierowców wykazujących się bezszkodową jazdą i najbardziej efektywnym stosowaniem się do zasad bezpieczeństwa drogowego. Finaliści wzięli udział w konkurencjach na płycie poślizgowej, ponadto musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzą teoretyczną z zakresu znajomości przepisów drogowych. Dodatkową konkurencją była kontrola samochodu przed podróżą.

Konkurs na najbezpieczniejszego kierowcę Cadbury Wedel jest częścią długofalowego programu ?Ktoś na Ciebie czeka?. Celem akcji jest podniesienie świadomości, poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej pracowników firmy w zakresie bezpiecznego i ekonomicznego używania pojazdów służbowych. Do wprowadzenia działań prewencyjnych wśród naszych kierowców skłoniły mnie statystyki, które z roku na rok są coraz bardziej zatrważające ? mówi Marcin Zawada, Kierownik Floty Cadbury Wedel. Prawie połowa uczestników wypadków drogowych w Polsce to osoby będące w pracy, a więc kierowcy flotowi. W wypadkach drogowych rocznie ginie prawie 6 tys. osób, a dziesięć razy więcej doznaje obrażeń. Program ma za zadanie zmniejszenie ryzyka utraty zdrowia i życia pracowników, ponadto niesie także wymierne korzyści w postaci oszczędności na wysokości składek ubezpieczeniowych, obniżenia kosztów napraw i przestojów samochodów.

banklogoFinał konkursu został zorganizowany we współpracy z firmą ING Car Lease, dostawcą samochodów Cadbury Wedel, która jako pierwsza na polskim rynku flotowym wprowadziła dla swoich kierowców Program Bezpiecznej Jazdy. Program ten ma na celu budowanie świadomości wśród kierowców w zakresie bezpiecznej i ekologicznej jazdy poprzez kompleksowe, a zarazem indywidualne podejście do ćwiczeń z technik jazdy i wykładów teoretycznych. Wierzę, że podejmowane przez Cadbury Wedel działania prewencyjne, będą wkrótce standardem na polskim rynku. Życzyłbym sobie, by wszyscy nasi Klienci uświadomili sobie jak ważna jest znajomość technik bezpiecznej jazdy ? mówi Leszek Pomorski, Prezes ING Car Lease.

hastagi na stronie:

#program ktos na ciebie czeka wedel

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy