Wiadomości Branżowe

O tych samochodach marzą Polacy. Sprawdziliśmy ceny

Jeśli używany samochód, to najczęściej Volkswagen. Jeśli nowy – to raczej Skoda, Kia lub Opel. W zależności od modelu i wersji na zakup jednego z najczęściej poszukiwanych aut z salonu trzeba dziś przygotować co najmniej 35 tys. złotych – wynika z porównania stawek dealerów samochodowych.Wśród samochodów z drugiej ręki internauci najczęściej poszukują VW Golfa – wynika z danych otoMoto.pl, udostępnionych portalowi Bankier.pl. W gronie najpopularniejszych samochodów używanych tej marki znalazł się również Passat (miejsce 2.), a poza nimi m.in. Audi A4 i A6 czy Opel Astra (pełne zestawienie). Jak się okazuje, Opel gości też w czołówce najpopularniejszych nowych samochodów. Insignię wyprzedzają tu jednak dwa inne modele, a najczęściej wyszukiwanym przez internautów nowym autem jest Skoda Superb – wynika z danych serwisu mojeauto.pl dla Bankier.pl.Pierwsze

Jeśli używany samochód, to najczęściej Volkswagen. Jeśli nowy ? to raczej Skoda, Kia lub Opel. W zależności od modelu i wersji na zakup jednego z najczęściej poszukiwanych aut z salonu trzeba dziś przygotować co najmniej 35 tys. złotych ? wynika z porównania stawek dealerów samochodowych.

Wśród samochodów z drugiej ręki internauci najczęściej poszukują VW Golfa ? wynika z danych otoMoto.pl, udostępnionych portalowi Bankier.pl. W gronie najpopularniejszych samochodów używanych tej marki znalazł się również Passat (miejsce 2.), a poza nimi m.in. Audi A4 i A6 czy Opel Astra (pełne zestawienie). Jak się okazuje, Opel gości też w czołówce najpopularniejszych nowych samochodów. Insignię wyprzedzają tu jednak dwa inne modele, a najczęściej wyszukiwanym przez internautów nowym autem jest Skoda Superb ? wynika z danych serwisu mojeauto.pl dla Bankier.pl.

Pierwsze miejsce Skody Superb w rankingu popularności to wynik wyszukiwań internautów z całego ostatniego półrocza (kwiecień-wrzesień 2013). Tę pozycję utrzymałaby, gdyby wziąć pod uwagę zainteresowanie internautów tylko z września. Podobnie jest z drugim w półrocznym zestawieniu modelem ? Kia cee?d. We wrześniu był to trzeci z kolei najczęściej wyszukiwany samochód. W czołówce regularnie utrzymuje się też inny model Kia ? Sportage.

Lubimy Skody, Ople i Fordy

Do Top 20 najczęściej poszukiwanych nowych aut trafiło po kilka modeli tej samej marki. W przypadku Opla popularne są: wspomniana Insignia (miejsce 3. w rankingu półrocza), Corsa (4), Astra (8) i Zafira (14). Lubiane Skody to nie tylko obecna na podium Superb, ale też Fabia (10) czy Octavia (15). Jeśli Ford, to najchętniej Mondeo (7) lub Focus (16), jeśli Lexus, to IS (11) lub LS (13).

– W Polsce zarejestrowanych jest 18,7 mln samochodów osobowych. Niestety większość z nich to samochody z drugiej ręki, sprowadzone zza granicy. 75% zarejestrowanych w kraju aut to pojazdy liczące sobie więcej niż 10 lat. W 2012 roku kupiliśmy tylko 270 tysięcy nowych samochodów osobowych. Przeciętny Polak wciąż zarabia za mało, aby pozwolić sobie na zakup wymarzonych czterech kółek prosto z salonu. Nowy Opel Insignia w podstawowej wersji kosztuje ponad 84 tys. zł. Tymczasem przeciętny Polak zarabia rocznie 44 tys. zł brutto ? twierdzi Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

A to już wiesz?  Hahn Racing marzy o hattricku

Pełna treść porównania: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najpopularniejsze-auta-z-salonu-porownujemy-ceny-2965087.html

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy