Jak sprawić by podróż samochodem była bezpieczna i ciekawa dla dziecka?

Jak sprawić by podróż samochodem była bezpieczna i ciekawa dla dziecka?

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że długa podróż dla dziecka może być męcząca i nużąca, a jak wiadomo, kiedy dziecko się nudzi, zaczyna być drażliwe i marudzi. Jednakże w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo dziecka, dopiero później o jego rozrywki. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego fotelika dla dziecka. O tym fakcie wie praktycznie każda osoba, która w swoim samochodzie przewozi dziecko. Jednak już o wiele mniej osób zdaje sobie sprawę z tego co jeszcze może spowodować niebezpieczeństwo w czasie jazdy dla dziecka i innych osób, które przebywają w samochodzie.

Sporym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia kierowcy i pasażerów są przedmioty pozostawione luzem w samochodzie. Przykładowo niewielka zdawałoby się książka, której waga nie przekracza 250 g, przy prędkości 100 km/h nabiera siły kinetycznej takiej jak wystrzelony nabój, zwiększa się także jej ciężar. Aż strach pomyśleć, co dzieje się, gdy przy takiej prędkości w ruch zostaną wprawione większe przedmioty lub te ostro zakończone. Dlatego tak ważne jest zachowanie porządku w samochodzie. Pomocny może okazać się tutaj specjalny organizer samochodowy, który można zawiesić na siedzenie pasażera i umieścić w nim wszystkie przedmioty, które umilą dziecku podróż. Maluch będzie miał je pod ręką, ale będą one odpowiednio zabezpieczone w czasie, gdy nie będzie z nich korzystał. Przykładem takiego organizera jest organizer podróżnika 2 w 1 Tuloko ze sklepu www.babymama.pl.

Wspomniany organizer samochodowy jest wyjątkowym produktem, który łączy w sobie funkcje organizacyjne i pozwala dziecku na bezpieczne oglądanie filmu puszczonego na tablecie w czasie jazdy samochodem ? dziecko nie trzyma urządzenia w ręce. Jest ono umieszczone w specjalnej przeźroczystej kieszonce. Dodatkowo organizer posiada kieszonki na książki i zabawki oraz inne drobiazgi, które dziecko chce mieć blisko siebie w czasie podróży. Wydzielona została także przegroda na kubek bądź butelkę.

Dodatkową zaletą tego typu organizerów jest ich łatwość montowania oraz niezwykła funkcjonalność. Mogą być także używane przez dłuższy czas.

Organizer podróżnika 2w1 Tuloko ? cena 145 PLN, www.babymama.pl *

Marka Tuloko to firma stworzona przez dwie zaprzyjaźnione rodziny, które zwykły podróżować ze sobą. Proponuje ona swoim klientom innowacyjne rozwiązania, które podwyższają komfort i bezpieczeństwo podróżowania dziecka w samochodzie i innych środkach transportu.

organizer-podroznika-Tuloko-5-005-2014-02-04 _ 21_48_58-75

organizer-podroznika-Tuloko-1-001-2014-02-04 _ 21_48_58-75

organizer-podroznika-Tuloko-2-002-2014-02-04 _ 21_48_58-75

organizer-podroznika-Tuloko-3-003-2014-02-04 _ 21_48_58-75

organizer-podroznika-Tuloko-4-004-2014-02-04 _ 21_48_58-75

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top