LIFESTYLE Motoryzacja

Rewolucyjne BMW i8 wyłącznie na oponach Bridgestone

Data publikacji: 2014-08-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rewolucyjne BMW i8 wyłącznie na oponach Bridgestone
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

Firma Bridgestone została wybrana przez firmę BMW jako wyłączny dostawca opon do jej rewolucyjnego samochodu elektrycznego i8.

Rewolucyjne BMW i8 wyłącznie na oponach Bridgestone LIFESTYLE, Motoryzacja - Firma Bridgestone została wybrana przez firmę BMW jako wyłączny dostawca opon do jej rewolucyjnego samochodu elektrycznego i8.

Dzięki efektywnej współpracy nad poprzednim modelem samochodu elektrycznego i3, Bridgestone i BMW podjęły decyzję o kontynowaniu strategicznego partnerstwa. Uczestnicząc w projektowaniu modelu i8, Bridgestone stworzył oponę spełniającą wysokie wymagania samochodów hybrydowych w zakresie zużycia paliwa i energii. Inżynierowie Bridgestone opracowując bieżnik dedykowany BMW, bazowali na znanym już modelu Potenza S001, który powstał z myślą o samochodach wyścigowych i sportowej technice jazdy. W celu uzyskania optymalnych osiągów Bridgestone przygotował kilka opcji rozmiarów bieżnika.

Właściciel BMW i8 będzie miał do wyboru:

•           Przód: 195/50 R20 Potenza S001-I 93W XL

•           Tył: 215/45 R20 Potenza S001-I 95W XL

•           Przód: 215/45 R20 Potenza S001 95W XL

•           Tył: 245/40 R20 Potenza S001 99W XL      

Przewidziana jest także opcja zimowego modelu opon –  Blizzak LM-32 w rozmiarze 215/45 R20 95V XL.

Opony Potenza S001 zdobyły już zasłużone uznanie w kategorii opon sportowych. Dzięki zrównoważonym osiągom, doskonale spełnia wysokie wymagania modelu BMW i8, który ma zrewolucjonizować swoją kategorię w motoryzacji. Potenza S001 gwarantuje prawdziwe sportowe doznania, przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa i energii. Stworzenie produktu odpowiadającego na tak wysokie wymagania było dużym wyzwaniem, które z nieskrywaną satysfakcją w pełni zrealizowaliśmy. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia oraz z tego, że zyskaliśmy tak wysokie uznanie na rynku, zostając wyłącznym dostawcą opon dla BMW – powiedział Jake Rønsholt, dyrektor zarządzający Business Unit Consumer w Bridgestone Europe.

Umowa na wyłączne dostawy ogumienia jest tylko niewielkim elementem wieloletniej współpracy z BMW zarówno na torach wyścigowych jak i poza nimi.  W ciągu ostatnich 17 lat
powstało wiele modeli opon Bridgestone do fabrycznego montażu oraz wspólnych koncepcji technologicznych jak na przykład opony produkowane w technologii Run-Flat. Firmy współtworzyły też program szkoleń BMW Driving Experience.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Bridgestone Potenza S001, odwiedź stronę: http://www.bridgestone.pl/osobowe-4×4-i-dostawcze/ranges/potenza/s001/.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rewolucyjne BMW i8 wyłącznie na oponach Bridgestone LIFESTYLE, Motoryzacja - Firma Bridgestone została wybrana przez firmę BMW jako wyłączny dostawca opon do jej rewolucyjnego samochodu elektrycznego i8.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja