Wiadomości Branżowe

Poczta Polska jest jedyną firmą, która ma wystarczającą sieć placówek by obsłużyć sądownictwo

Poczta Polska wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić swoje racje i przekonać, że dziś jest jedynym podmiotem mogącym realizować tak skomplikowane zlecenia jak obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jednym z warunków przetargu na obsługę polskich sądów i prokuratury było posiadanie odpowiedniej gęstości sieci pocztowej. Obecnie, poza Pocztą Polską, nikt inny nie

Poczta Polska wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić swoje racje i przekonać, że dziś jest jedynym podmiotem mogącym realizować tak skomplikowane zlecenia jak obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jednym z warunków przetargu na obsługę polskich sądów i prokuratury było posiadanie odpowiedniej gęstości sieci pocztowej. Obecnie, poza Pocztą Polską, nikt inny nie dysponuje podobnym zapleczem.

Fakt, że Klienci do dziś nie dowiedzieli się, w jaki sposób będą mogli korzystać z usług pocztowych, realizowanych na rzecz wymiaru sprawiedliwości, w oparciu o ofertę PGP jest wysoce niepokojący.  Żadna firma pocztowa nie posiadająca odpowiedniej liczby placówek nie jest w stanie zrealizować tego zlecenia bez negatywnego wpływu na działanie wymiaru sprawiedliwości i poczucia bezpieczeństwa milionów obywateli.

Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym do świadczenia usługi powszechnej, który gwarantuje bezpieczeństwo obrotu pocztowego i którego stempel posiada moc urzędową. Prawo pocztowe zobowiązuje także operatora wyznaczonego (przez najbliższe dwa lata Pocztę Polską), by gwarantował odpowiedni standard usług na terenie całego kraju i utrzymywał rozległą sieć placówek, niezależnie od tego czy jest to opłacalne czy nie. Dzięki temu miliony Polaków mogą w sposób bezpieczny i łatwy korzystać z usług pocztowych dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Gwiazdy różnych programów talent show w Warszawie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy