Czy Volvo C30 zostanie laureatem Car of the Year w kategorii Design roku?

Dowiemy się tego już 20 marca, kiedy to na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu Car of The Year. Oprócz zwycięzcy konkursu przedstawieni zostaną dodatkowi zwycięzcy w kategoriach Sportowy Samochód Roku, Ekologiczny Samochód Roku i Design Roku. Volvo C30 nominowane jest w ostatniej kategorii.

C30 – najmniejsze, ekstrawaganckie Volvo jest bez wątpienia jednym z najgłośniejszych debiutów motoryzacyjnych ostatnich lat. Głównie z uwagi na ekstrawagancki, stylowy design. Do tej pory samochód zdobył następujące tytuły:
Najlepsze kompaktowe auto, Auto Trophy of Auto Zeitung (Niemcy)
Najlepszy samochód 2007 roku w kategorii samochodów importowanych w segmencie aut klasy Compact Premium, Auto Motor und Sport (Niemcy)
Złota kierownica, Bild am Sonntag (Niemcy)
Najlepszy design, Auto Bild Magazine (Niemcy)
Najpiękniejszy samochód świata, L’Automobile piů Bella del Mondo (Włochy)
Najlepszy samochód importowany z UE, targi motoryzacyjne SEMA, Las Vegas, (USA)
Samochód dziewczyny Playboya, Playboy, (Polska)
?Auto nr 1 w Europie?, w kategorii małe i kompaktowe

Również klienci docenili zalety Volvo, czego najlepszym dowodem są trzykrotnie przekroczone plany sprzedażowe modelu w Polsce w 2007 roku.

W jury Car Of the Year zasiada czterdziestu siedmiu dziennikarzy motoryzacyjnych z dwudziestu czterech krajów całego świata. Dokonuje selekcji samochodów i oddają swoje głosy na poszczególne modele.

Samochody zakwalifikowane do nagrody Design Roku 2008 zostały wybrane spośród kandydatur do nagrody ogólnej. Oprócz Volvo C30 w finale znalazły się następujące modele ? Audi R8 i Mazda2/Mazda Demio.

W pierwszym etapie konkursu w kategorii Design Roku, eksperci w dziedzinie wzornictwa oceniali zgłoszone kandydatury i na ich podstawie przedstawili gronu Jury Car of the Year listę finalistów z rekomendacją wyboru. W zespole tym zasiadali:

– Silvia Baruffaldi: dyrektor zarządzający magazynu Auto & Design
– Robert Cumberford: krytyk wzornictwa, magazyny Automobile oraz Auto & Design
– Akira Fujimoto: redaktor naczelny, magazyn Car Styling
– Tom Matano: dyrektor wykonawczy, School of Industrial Design, Academy of Art University, San Francisco, USA

Authors

Related posts

Top